Jos satutte pyörimään Helsingin keskustassa, kauppakeskus Jumbossa tai Helsinki-Vantaan lentokentällä, minulla on ihana välipalavinkkipaikka teille 🙂 Olen pitänyt tästä pitkään ja he ansaitsevat postauksen!
Sellainen smoothie/mehu-kahvila kun Jungle Juice Bar. Heillä on todella paljon erilaisia ja terveellisiä vaihtoehtoja. Hedelmiä, marjoja, kasviksia, juureksia (inkivääri), raakasuklaata, vitamiineja, “superfoodeja” kuten maca-jauhe ja acai-hedelmä, jogurtteja ja paljon lisää!
Suosittelen (siskoni) itsekeksimää reseptiä jos on vaikea valita menyystä! Siihen tulee:
– mangoa
– päärynää
– kiwiä
– ananasta
– laktoositonta jogurttia
– pinaattia
– minttua
– inkivääriä
– jäitä
– omenamehua
Tällainen kroppa ei muuten ole mahdottomuus.
ps. jos teidän lähellä ei ole tätä paikkaa, voi samantyyppisiä smootheja tehdä itse ostamalla tehosekoittimen (en suosittele OBH Nordicaa!!) ja ainekset.
x Steffi
Allti när ja e i Jumbo, så måst ja fa o köpa därifrån nån smoothie, NAM! Dom e så goda 🙂
Jooooo ja älskar dom också! Idag köpte jag en från Kämppen i stan. Hoppas de kommer fler!! 🙂 Nam
x Steffi
Jungle Juise bar on niin huippu!! Harmi kun ei löydy omasta kaupungista 🙂 Ja olen muuten samaa mieltä siitä OBH Nordica blenderistä… huh huh… todella virhe ostos ja niin kovaääninen että lapset lähtevät jo valmiiksi piloon kun näkee että otan se käyttöön 😀
Mulla se sytty herreguud tuleen! Harmi että sun paikkakunnalta ei vielä löydy tuota, mutta tosiaan – omia reseptejä vaan käyttöön hyvällä blenderillä! Voit kurkata noita reseptejä jungle juicen sivuilta jos jossain vaiheessa kekseliäisyys on nollassa 🙂
x Steffi
Sellanen on myös itäkeskuksen kauppakeskuksessa!! 🙂 Green Gorilla on mun absolute Favorite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! omnomnom. 🙂
-N
Sitä ei oo enääääääää itiksessä :(! Green Gorilla on aika samantyypinen kun toi itsekeksimä 🙂
x Steffi
EIKÖ!!!!! buuuu….
-N
EI! buuuuu…. uusia odotellessa..
x Steffi
Moi! Mun oli kommentoitava jotain, ihan sen takia että eksyin blogiisi hakusanan “raakasuklaa” kautta, kun tässä imeskelen itse tehtyä proteiinitehojuomaa! Loistava infopaketti ja kiva että jugnle juice barista sana leviää. Sulla on kroppa kyllä älyttömän upeessa kunnossa!
PS: OBC Nordican tehosekoittimet. Ehdoton EI! Sitä meteliä ei voi uskoa ennen kuin itse kuulee…
Hei ja kiitos kommentista:) kuulostaapa hyvältä just nyt tuo itsetehty juoma… Kelpaisi mullekkin 🙂 Jungle juice UP ja OBH:n tehosekottimet down! 😉
x Steffi
Kirjoittaja on poistanut tämän kommentin.
Kvinnan på nedersta bilden finns på instagram; Bellafalconi_fitness, jätteinspirerande och stark kvinna!