Voih, näin pitkää taukoa en ole tainnut ikinä pitää blogista. Jouluviikolla tein vain kaksi postausta, suunnitelmissa olikin pitää hieman matalaa profiilia täällä, koska haluan hieman uudistaa tyyliäni blogissa ja ottaa aikaa itselleni ja miettiä millä tavalla haluan jatkaa. Muutokset eivät tule radikaalisesti näkymään, mutta tulen sisältämään blogiin enemmän ruokajuttuja – tällä tavoin inspiroin itseänikin syömään säännöllisesti ja terveellisesti. Puhutaan lisää ruokailumuutoksista uudenvuodenlupausten yhteydessä! CrossFit on lajini ja tulen puhumaan siitä viikottain, mutta en ihan koko ajan kuitenkaan. Winter War 2014 -kisojen yhteydessä tulee paljon omia treenijuttuja varmasti, mutta haluan pitää päätavoitteena inspiroida teitä lukijoita treenaamiseen ja terveelliseen elämään ja näin antaa helppoja ja nopeita vinkkejä terveelliseen arkeen.
Postaukset jatkuvat edelleen viikkopäivisin, viikonloppuisin pidän töistä ja blogista vapaata. Mitä henkilökohtaiseen treeni-elämään tulee, tulen pitämään parempaa huolta omasta henkisestä hyvinvoinnista – syksy oli melko harmaata ja välillä hieman vaikeetakin aikaa ja ennenkaikkea kiireinen. Syy miksi tykkään jutella terveellisestä elämästä ja esim. henkisestä hyvinvoinnista on se, että minulle ei ole mikään itsestäänselvyys että voisin aina hyvin henkisesti ja fyysisesti – välillä näiden asioiden eteen pitää tehdä töitä. Koska siis itse välillä kamppailen vaikeiden asioiden kanssa, tykkään tuoda näitä asioita esille – rehellisesti, mutta aina positiivisesti. Olen ehdottomasti optimisti, eniten ehkä siksi koska uskon Secret -tyyliseen ajattelutapaan ja haluan kehottaa muitakin elämään sillä tavoin. “Fake it until you make it” kuulostaa hieman negatiiviselta (heheh), mutta jos ajatellaan hyviä asioita ja pyritään vaikeinakin aikoina näkemään hyvän puolen kaikessa, uskon että voidaan elää onnellisesti, oltiin sitten kuka tahansa. Ja näin voidaan saavuttaa lähes mitä vaan! Pidän tämän blogin aina positiivisuuden ja treeni-inspiroinnin lähteenä.
Kuulostaa hyvältä! 🙂 Sun blogisi on kyllä Suomen paras tässä motivaatio- ja inspiraatio kategoriassa! Keep it up ja hyvää uutta vuotta!! 🙂
Voi kiitos Karoliina! Nöyrät kiitokset. Hyvää uuttavuotta!
x Steffi
Upeita kuvia jälleen kerran:-)
Kiitos ihana Katsku.
x Steffi
Upeita kuvia ja mitkä maisemat! 🙂 Wow! Oot upea Steffi, hyvää uutta vuotta ja synttäriä 😉
Oi kiitos Eve! Upea olet itsekin. Hyvää uuttavuotta ja kiitos!
x Steffi
Kaikenlaiset ja varsinkin terveelliset ruokajutut ovat aina mukavia ja todella inspiroivia. Mielestäni tämä nykyinen postaustahti on ollut hyvä, ei se määrä vaan se laatu 🙂 Minulle sinun blogisi on ollut aina todella tsemppaava ja vaikka itse en CrossFittiä harrasta niin olen niistäkin treenipostauksista saanut todella paljon irti ja uusia ideoita omaan treeniin. Innolla jään siis odottamaan mitä tulevan pitää! Ihanaa Uutta Vuotta sinulle 🙂
Kiva kuulla. Ruokapostauksia tulossa. Ihana kuulla, että blogini on ollut tsemppaava.
Hyvää uutta vuotta!
x Steffi
Näin susta viime yönä unta, ja tänä aamuna olit tehnyt postauksen! Jee. Saat kyllä jotenkin välitettyä hyvää mieltä lukijoille, kiitos siitä : >
Telepatiaa! Ihana kuulla, kiitos.
x Steffi
Ihania kuvia! Oot kyllä niin tikissä voi että! :))
Hei kiitos ihana!
x Steffi
Oot kyllä todellinen hyvänmielen ja motivaation bloggaaja! Ja ruokapostaukset on aina tervetulleita 🙂
Kiitos sulle ja reipasta tulevaa vuotta! 🙂
Huippua kuulla. Reipasta uuttavuotta myös!
x Steffi
Hyvältä kuulosta! Ja eikös tähän blogitaukoon voisi soveltaa samaa kuin treenaamiseen eli levossa sitä kehittyy? 😉
Toivotaan niin! 😉
x Steffi
Ruokajuttuja otetaankin mielellään vastaan. 🙂
Kiva kuulla. Niitä on tulossa! 🙂
x Steffi
Blogiasi on kiva seurata, ja kaikki vinkit ovat tervetulleita- ruoka ja liikunta kulkevat käsikädessä. Olen menossa CrossFitin “peruskurssille” salillani avataan crossfitille omat tilat.